fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Drony, roboty, lasery, nadzvukové lietadlá a ďalšie futuristické zbrane: Putin chce, aby ruská armáda zvládla akékoľvek budúce výzvy(VIDEO)

Ilustračné foto

Vladimir Putin vyhlásil, že ruská armáda má plán na posilnenie ruských ozbrojených síl do roku 2033, arzenál by sa mal zamerať na umelicú inteligenciu (AI) a zbrane založené na „nových fyzikálnych princípoch“.

Po zavedení celého radu najmodernejších zbraní v posledných rokoch bolo Rusko „schopné urobiť krok vpred v porovnaní s ostatnými svetovými vojenskými mocnosťami,“ uviedol Putin na stretnutí Ruskej bezpečnostnej rady v piatok.

Počet najnovších zbraní a hardvéru, ktoré vlastnia ruské ozbrojené sily a námorníctva je v súčasnosti vyše 68 percent, prehlásil ruský prezident a dodal, že je potrebné ich zvýšiť najmenej na 70 percent a udržať to na tejto úrovni.

Program rozvoja rusko-vojenského priemyselného komplexu do roku 2033 bude schválený budúci rok, aby si Rusko udržalo prvenstvo pred svojimi súpermi, uviedol Putin.

Mali by sa rozšíriť bezpilotné prieskumné a útočné lietadila, laserové a nadzvukové systémy, zbrane založené na nových fyzikálnych princípoch, ako aj robotické systémy, ktoré sú schopné na bojisku vykonávať rôzne úlohy.

Rusko vyžaduje tieto futuristické zbrane, pretože „svet čelí vážnym výzvam a hrozbám“, zatiaľ čo vojenské technológie sa rýchlo vyvíjajú a zabezpečujú prísnejšiu konkurenciu v tejto oblasti, uviedol Putin.

AKTUALIZOVANÉ:Výbuch bomby v aute v sýrskom meste pozdĺž tureckej hranice mal za následok 3 mŕtvych a desiatky zranených (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info