HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Belgickí lekári požadujú koniec nezmyselného „boja“ s koronavírusom

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Belkickí lekári požadujúci koniec nezmyselného „boja“ s koronavírusom zároveň vyzývajú médiá, aby prestali robiť jednostrannú „hlásnu trúbu“ a dali konečne priestor významným odborníkom. Uviedol portál American Institute for Economic Research.

Skupina belgických lekárov a zdravotníkov žiada v otvorenom liste verejnú diskusiu, do ktorej sa zapoja všetci zainteresovaní odborníci.

Núdzové opatrenia, ktoré sa na pôvodne začali, boli v súlade s prvotnými predpoveďami o hroziacej pandémii v počte niekoľkých miliónov úmrtí. Realita sa ale ukázala úplne inou.

Aktuálny stav podľa iniciátorov iniciatívy ohľadom COVID-19 ukazuje, že ide o chorobu, ktorú možno zvládnuť. A jej úmrtnosť prirovnávajú k sezónnej chrípke. Nevidia preto dôvod na mimoriadnu situáciu.

Nemecký lekár slovenského pôvodu sa obul do našich „spochybňovačov“

„Vzhľadom na dôsledky a škody spôsobené mimoriadnymi opatreniami sme šokovaní, že sa vláda skrýva za zdravie občanov, aby ich ospravedlnila,“ zdôraznili. Podpísaní belgickí lekári a zdravotnícki pracovníci preto odmietajú takéto mimoriadne neprimerané opatrenia.

Preto:

  1. Požadujú okamžité zastavenie mimoriadnych opatrení.
  2. Spochybňujú zákonnosť tých poradcov, ktorí za zatvorenými dverami povolili začatie týchto opatrení.
  3. Požadujú preskúmanie skutočnej úlohy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a možných konfliktov záujmov v rámci tejto organizácie.

Podpisy pod dokument neustále pribúdajú. V čase tvorby tohto článku ho aktuálne podpísalo 624 lekárov, 1714 zdravotníckych pracovníkov iných kategórií a 12 254 bežných občanov.

Českí lekári vyzývajú vládu: „Prestaňte strašiť občanov“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info