fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Bill Gates už vie, že v „najlepšom prípade“ pandémia skončí do roku 2020

Bill Gates / Fotokoláž

Bill Gates v posledných dňoch neprestávať chrliť svoje názory na koronavírus. Tentokrát vo svojom najnovšom vyjadrení predpovedal, že pandémia sa skončí do roku 2022 – vďaka vakcínam, do ktorých výrazne investuje, informuje portál RT.

V rozhovore pre Fox News zakladateľ spoločnosti Microsoft predpovedal, že život ľudí v Spojených štátoch sa vráti do normálu do leta 2021 v dôsledku pokroku vo vývoji vakcín proti tejto chorobe.

Obchodný magnát načrtol, že očakáva, že USA začnú so schvaľovaním vakcín pre verejné použitie začiatkom budúceho roka. Z tohto dôvodu je podľa neho „optimistické“, že pandémia „nebude trvať donekonečna“.

„Koniec epidémie? Najlepším prípadom je pravdepodobne rok 2022. Ale počas roku 2021 sa budú čísla znižovať, ak zvolíme globálny prístup,“ uviedol Gates v nedeľnom programe Fox News.

„Takže, viete, vďaka bohu, že existuje vakcínová technológia, že prišlo financovanie, že spoločnosti na to nasadili svojich najlepších ľudí. Preto som optimista, že to nebude trvať donekonečna,” dodal.

Teherán varuje, že USA čelia „väčšej“ izolácii po „neplatnom“ zavedení sankcií OSN

Multimiliardár uviedol, že si myslí, že americký Úrad pre potraviny a liečivá môže udeliť súhlas s „tromi alebo štyrmi“ vzorcami vakcín.

Potom by sa naskytla otázka, ako sa budú dávky šíriť, vyhlásil Gates a vyhlásil za sklamanie, ak by USA nepripravili plány na výrobu a distribúciu vakcín do chudobnejších krajín.

Gates je významným investorom vo farmaceutickom priemysle a finančne dotoval milióny dolárov na vývoj siedmich rôznych vakcín proti Covid-19. Predtým uviedol, že 70 až 80 percent svetovej populácie bude musieť byť zaočkovaných proti vírusu, kým bude ktokoľvek dúfať, že opäť prežije normálny život.

Trump tvrdí, že jeho prezidentská funkcia mu zničila spoločenský život

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info