HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Expert na amazonské kmene zabitý šípom

Ilustračné foto / Facebook

Brazílskeho vládneho úradníka a experta na izolované kmene v oblasti Amazónie zabil šíp vo chvíli, keď sa približoval k domorodej skupine, ktorú sa snažil chrániť, píše theguardian.com.

Rieli Franciscato (56) z brazílskej vládnej agentúry pre domorodé záležitosti Funai, pracoval na vytvorení rezervácií ochraňujúcich nekontaktované domorodé kmene. Pred týždňom ho do hrude zasiahol vystrelený šíp v džungli neďaleko rezervácie Uru Eu Wau Wau v brazílskom štáte Rondonia blízko hraníc s Bolíviou. „Vykríkol, vytrhol si šíp z hrude, prebehol asi 50 metrov a zrútil sa bez života na zem,“ uviedol vo zvukovej nahrávke zverejnenej na sociálnych sieťach policajt, ktorý expedíciu sprevádzal.

Lovec UFO tvrdí, že na snímke Google Earth objavil v Oblasti 51 „16-metrového mimozemského robota“

Kanindé, mimovládna organizácia, ktorú Franciscato pomohol založiť v 80. rokoch, uviedla, že príslušníci nekontaktovanej domorodej skupiny nedokážu rozlíšiť priateľov a nepriateľov z vonkajšieho sveta. Pôvodné domorodé obyvateľstvo v Brazílii čoraz viac ohrozuje invázia zlodejov pôdy, drevorubačov a hľadačov zlata, povzbudzovaných politikou krajne pravicového prezidenta Jaira Bolsonara, ktorý chce rozvíjať oblasť Amazónie a jeho cieľom je zmenšiť rozlohu pôvodných rezervácií.

„Sme zmätení toľkými úmrtiami v tejto časti Brazílie, ktorá nerešpektuje práva pôvodných obyvateľov,“ povedal Ivaneide Cardozo, Franciscatov priateľ a spoluzakladateľ združenia Kanindé.

Bejrút zachvátila panika kvôli ďalšiemu obrovskému „záhadnému“ ohňu v prístave

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info