HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Príspevok na lyžiarsky výcvik a školu v prírode zostáva v platnosti

Minister školstva Branislav Gröhling podľa Anny Belousovovej nikdy nerozumel tomu, čo robí. Fotokoláž (via TASR)

Príspevky na lyžiarsky výcvik a školu v prírode plánuje rezort školstva poskytovať aj v školskom roku 2020/2021. V rozhovore pre TASR to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Ministerstvo poskytuje školám na lyžiarsky výcvik finančné prostriedky od roku 2016. Príspevok je vo výške 150 eur na žiaka. Finančné prostriedky sú účelovo určené na lyžiarsky výcvik, ale v poslednej dobe sa pripúšťa aj výcvik na snouborde.

Finančné prostriedky sú účelovo určené pre žiakov druhého stupňa základnej školy, špeciálnej základnej školy a pre žiakov stredných škôl v dennej forme štúdia na financovanie lyžiarskych výcvikov a kurzov. Každý zriaďovateľ je povinný príspevok na tento kurz poskytnúť škole v plnej výške.

Zatváranie obchodov napáchalo veľké škody. Sulík sa mu chce v budúcnosti radšej vyhnúť

Okrem lyžiarskych kurzov poskytuje rezort školstva príspevok aj na školu v prírode. Príspevok pre žiakov prvého stupňa základnej školy je určený vo výške 100 eur, v prípade špeciálnych základných škôl ide o sumu 150 eur.

To, ako sa budú využívať financie vyčlenené na tieto aktivity, je nateraz z dôvodu pandémie nového koronavírusu otázne. „Aj teraz sme robili legislatívne úpravy, aby sa finančné prostriedky dali používať v priebehu celého kalendárneho roka, nielen školského roka,“ dodal minister.

Pre zavedenie povinného predprimárneho vzdelávania chce ministerstvo zmeniť zákon o financovaní škôl

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info