HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruské lodenice, svetoznáme stavbou ľadoborcov, začínajú vyrábať tankery pre ľadovcové moria

Ruské tankery pre plavbu v ľadovcových vodách. / YouTube (Hey! Its Proved!)

Ruské lodenice Zvezda na Ďalekom východe postavia pätnásť tankerov Arc7 na prepravu skvapalneného plynu v arktických podmienkach.

Spoločnosť Arctic LNG 2 uzavrela dlhodobé zmluvy o prenájme tankerov LNG ľadovej triedy Arc7 so spoločnosťou SMART LNG (spoločný podnik spoločností Novatek a Sovcomflot) na výstavbu tankerov LNG plánovanú v areáli lodeníc Zvezda, oznámil aktuálne a na portáli tass.com informoval predstaviteľ plynárenskej spoločnosti Novatek.

Podpis charterových zmlúv umožnil spoločnosti SMART LNG uzavrieť príslušné zmluvy na výstavbu a lízingové financovanie týchto plavidiel spoločnosťami VEB.RF Group a Zvezda Shipbuilding Complex (spravované konzorciom Rosněft a Gazprombank).

Rusko má v pláne postaviť nový jadrový ľadoborec (VIDEO)

V októbri 2019 boli podpísané zmluvy o prenájme, financovaní a výstavbe prototypového tankera LNG ľadovej triedy, ktorý sa má postaviť v lodenici Zvezda. Účastníci Arctic LNG 2 (Novatek, Total, CNPC, CNOOC a konzorcium spoločností Mitsui a JOGMEC) teda schválili výstavbu 15 tankerov LNG ľadovej triedy Arc7 v areáli Zvezda Shipbuilding Complex v súlade so stratégiou námornej dopravy plynu.

Spoločnosť Arctic LNG 2 sa podieľa na realizácii projektu výstavby troch skvapalňovacích terminálov LNG s kapacitou každý 6,6 milióna ton ročne a kumulatívnou výrobnou kapacitou kondenzátu plynu 1,6 milióna ton ročne. Celková kapacita LNG troch skvapalňovacích vlakov bude 19,8 milióna ton ročne.

Rusko predstavuje „bojový ľadoborec“ Ivan Papanin, ktorý je určený na obranu ich záujmov v Arktíde (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info