HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Ak by sme Navaľného otrávili, bol by už mŕtvy“, povedal Putin

Ilustračná fotokoláž / (via TASR, Unsplash)

Rusko netoleruje „polovičnú prácu“. „Nie sme predsa amatéri,“ zdôraznil Putin. Uviedol portál Noktara.de.

Ruský opozičný kritik súčasného vedenia Kremľa Alexej Navaľnyj bol podľa nemeckých lekárov otrávený chemickým nervovým prvkom z rady novičok. Momentálne sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti kliniky Charité v Berlíne napojený na podporné prístroje. Nemecká vláda teraz obviňuje Rusko z pokusu o otravu predstaviteľa opozície.

Tieto obvinenia najnovšie verejne komentoval už i ruský prezident Vladimír Putin a rázne ich poprel.

AKTUALIZOVANÉ: Navaľnyj sa prebral z kómy a reaguje na verbálne podnety

Putin v jednom z vystúpení na verejnosti povedal: „Tento incident nás znepokojuje. Prajeme Alexejovi Navaľnému rýchle zotavenie napriek rozdielnym politickým postojom. Zároveň sme však hlboko šokovaní, že naša vláda bola vystavená takýmto nepodloženým obvineniam. Samozrejme, že sme ho neotrávili. Keby sme Navaľného ozaj otrávili, určite by už nebol nažive. Nie sme predsa amatéri!“

„Pokus o vraždu“ v Rusku neexistuje

Aj ruský veľvyslanec v Nemecku Sergej Nečajev ubezpečil, že príslušné orgány Ruskej federácie urobia všetko preto, aby bol prípad úplne a transparentne objasnený. Pretože Rusko „netoleruje žiadnu polovičnú prácu“.

Kto postupoval takto amatérsky, musel rátať s vážnymi následkami. Keďže aj neúspešný pokus o atentát na opozičného predstaviteľa uvrhol Rusko do zlého svetla. V tomto prípade to totiž vyzerá, že ruské vedenie ani nie je schopné sa „zbaviť politických oponentov“.

Ruská vakcína proti Covid-19 je účinná proti akejkoľvek dávke vírusu, uviedol jej vývojár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info