HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hlavným nepriateľom Rusov sú „vychytávky“, tvrdí ruský minister obrany

Ruský minister obrany Sergej Šojgu / Fotokoláž (via TASR)

Sergej Šojgu je presvedčený, že ani najkvalitnejšie fotografie a videá nemôžu nahradiť zážitok z osobnej skúsenosti. Uviedol portál News.rambler.ru.

Hlavným nepriateľom ľudí sú elektronické vychytávky. Je o tom presvedčený ruský minister obrany a prezident Ruskej geografickej spoločnosti Sergej Šojgu.

Ľudia podľa neho napriek tomu, že žijú veľmi krátko, žijú povrchne. Žijú v pominuteľnom informačnom priestore. Ale pomocou inteligentných vychytávok s umelou inteligenciou sa im zdá, že žijú pestro a búrlivo.

Ľudia majú pocit, že navštívili to či ono miesto vďaka prezeraniu fotografií a videí na internete. V skutočnosti však videli len „jahodu na špajli“, hoci v skutočnosti niekde jahodové pole ozaj existuje.

Hranice Ruska začínajú pri Breste (Gevorg Mirzajan)

„Svoju úlohu vidím aj v tom, aby ľudia pochopili, o čo prichádzajú. Nič nenahradí osobnú skúsenosť a s tým spojený zážitok,“ je si istý Šojgu.

Ešte v roku 2018 ruský prezident Vladimír Putin uviedol, že on osobne napríklad nevlastní smartfón. Povedal to na zasadnutí Rady pre vedu a vzdelávanie v reakcii na slová šéfa Inštitútu Kurčatova Michaila Kovalčuka. Putin tým reagoval na jeho výrok, že spracovaním jedinej hlasovej správy pomocou smartfónu sa míňa množstvo energie potrebnej na zovretie jedného litra vody.

„A pokiaľ ide o vodu, ak je čistá, nie je potrebné ju prevárať,“ dodal vtedy Putin.

Prežila pád z výšky päť kilometrov a musela to tajiť (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info