HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V Rusku budú premávať autobusy s citátmi Putina

Vladimír Putin / Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

V jednom z ruských regiónov by mali čoskoro cestujúcich voziť autobusy, z ktorých ich oslovia myšlienky ruského prezidenta. Uviedol portál Altapress.ru.

Úrad primátora ruského regiónu Ulan-Ude má v úmysle nakúpiť 42 autobusov s citáciami od ruského prezidenta Vladimíra Putina. Vyplýva to z dokumentov zverejnených na webovej stránke o vládnom obstarávaní v Rusku. Úradníci sú pripravení minúť na tento účel takmer 200 miliónov rubľov.

Mestské obstarávacie oddelenie správy Ulan-Ude vyhlásilo dve výberové konania. Jedno predpokladá dodávku 22 autobusov s maximálnou zmluvnou cenou 104,3 milióna rubľov. V druhom prípade ide o 20 vozidiel za 94,8 milióna rubľov. Zdroje majú pochádzať tak z federálneho ako aj z republikového a miestneho rozpočtu.

Zadanie pre uchádzačov na dodanie autobusov obsahuje i konkrétne požiadavky na ich vonkajší vzhľad. Medzi použitými citátmi ruského prezidenta Vladimíra Putina majú byť napríklad „Rozpočet je iniciatíva ľudí“ či „Ďaleký východ je kľúčovým smerom rozvoja“.

Rusko začína plánovať zavedenie 6G siete, aj keď ešte len rozvíja 5G

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info