HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER EKONOMIKA SLOVENSKO

Zmluvy s Tiposom ani právnikom Miškovičom nemali byť uzatvorené, vyhlásil Sulík

Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík. FOTO TASR - Martin Baumann

Uzatvorenie zmluvy medzi Tiposom a Fun rádiom podľa R. Sulíka pripomína smerácke časy.

Cena za podiel vo Východoslovenskej energetike (VSE) by vychádzala pre Slovensko medzi 700 až 800 miliónmi eur. Pre Slovensko by to bolo pridrahé a návratnosť by predstavovala okolo 25 rokov. „Toto som nepovažoval za dobrú investíciu.“ V relácii Na telo plus na portáli tvnoviny.sk to povedal podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)

Preto bolo podľa Sulíka lepšie získať pre Slovensko 35 miliónov eur za vzdanie sa predkupného práva. Ako pripomenul, Ficova vláda sa v prípade podniku Stredoslovenská energetika (SSE) tiež vzdala predkupného práva, ale pre Slovensko nezískala nič.

Sulíkovi oponoval poslanec Národnej rady SR a exminister hospodárstva Peter Žiga (vznikajúca strana Hlas), podľa ktorého už v roku 2013 predkupné právo na akcie SSE bolo exspirované a nedalo sa uplatniť. „Urobili ste jednu strategickú chybu. Štát by sa mal uchádzať o vlastníctvo v strategických podnikoch,“ vyhlásil Žiga.

Slovenský „agrobarón“ s Jánom Sabolom kupujú farmu v Rusku

„Smeráci keď niečo menežujú, tak je to vždy v strate. Preto je ďaleko lepšie nechať to menežovať Nemcom,“ vyhlásil Sulík a poukázal na 600-miliónovú stratu v SPP. „Vám dať manažovať Saharu, minie sa aj piesok,“ odkázal Žigovi.

Sulík sa vyjadril aj z klmuve medzi štátnym Tiposom a Fun Rádiom vo vlastníctve predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina): „Nie je to nič pekné. Je to niečo, čo vrhá nepekné svetlo, lebo to pripomína tie smerácke časy,“ povedal s tým, že by bolo lepšie, keby takáto zmluva nebola uzatvorená.

Minister hospodárstva jednoznačne odmietol aj uzatváranie zmlúv medzi advokátskou kanceláriu Michala Miškovičova, ktorý je poradcom ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO) a štátnymi subjektami. „Je to zle. Toto nemalo byť,“ zdôraznil Sulík. Podľa neho je to hanba a treba sa s tým veľmi rýchlo vysporiadať.

Spojenie maďarských strán neznamená krach spolupráce so Slovákmi, uviedol Bugár

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info