HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Násilie v New Yorku: podpálili tínedžera

horiaci muž
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Tínedžer bojuje o život po tom, ako ho v Bronxe útočník brutálne napadol a podpálil.

Len 18-ročná obeť, ktorú policajné zdroje označili ako Winstona Ortiza, bola trikrát bodnutá, poliata benzínom a zapálená v New Yorkskej Highbridge, píše foxnews.com.

Zdroje polície uviedli, že obeť vstúpila do budovy v ktorej nežije , kde ho brutálne napadol iný muž. Incidentu údajne predchádzala hádka medzi týmito dvomi mužmi. Dvaja susedia v budove ešte pred príchodom záchranárov uhasili plamene na horiecej obeti pomocou vedier s vodou. Ortiz bol prevezený do nemocnice Harlem v kritickom stave.

Jedna obyvateľka budovy, 34-ročná matka, povedala, že na príšernú scénu upozornila žena kričiaca na chodbe. „Vyjdem von. Videla som plamene,“ povedala žena, ktorá si želala zostať v anonymite. „Myslela som, že jej horí byt.“ A keď som tam šla , videla som chlapca v plameňoch.“

Rasizmus na univerzite Yale. Diskriminujú tam bielych a ázijcov

Svedkyňa a matka kričiaceho dievčaťa, ktorá žije na šiestom poschodí budovy, chytili vedrá s vodou a liali ich na horiacu obeť. Nie je jasné, či sa dospievajúce dievča a obeť navzájom poznajú. Incident zanechal na 34-ročnej svedkyni následky.

„Veľmi sa bojím, pretože tu mám svoje dievčatá,“ povedala.“ Je to naozaj zarážajúce.“ Ku stredajšiemu útoku prišlo iba deň potom, čo na rohu tej istej budovy boli postrelení dvaja muži. 21-ročného muža strelili sedemkrát a druhá obeť (37) bola postrelená do nohy, uviedla polícia. Obe obete boli vzaté do nemocnice v Lincolne a očakáva sa, že prežijú.

Nie je jasné, či sú tieto dva incidenty spojené. Od stredy neprišlo k zatknutiu žiadnych podozrivých. 34-ročná matka uviedla, že nedávne susedské násilie ju straší a obáva sa o svoju bezpečnosť. „Bohužiaľ v štvrti sa necítime bezpečne,“ povedala matka. „Včera za rohom bola streľba.“ Možno budeme potrebovať … políciu v okolí.“

Hongkongská nezávislá tlač čelí temnej kapitole v tieni Číny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info