HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Niekdajšia defenzívna opora Juventusu Turín končí, Lichtsteiner už nechcel čakať na presunuté ME

Marcus Rohden (vpravo) z FC Crotone a Stephan Lichtsteiner z Juventusu Turín. FOTO TASR/AP

Za taliansky Juventus Turín odohral sedem sezón a na konci každej z nich sa tešil zo zisku majstrovského titulu. V Lige majstrov si zahral vo finále, v roku 2015 ho vyhlásili za najlepšieho futbalistu v krajine. Vo veku 36 rokov sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru švajčiarsky obranca Stephan Lichtsteiner.

Ostrieľaný pravý obranca medzi seniormi začínal v Grasshoppere Zürich, odkiaľ v lete 2005 zamieril do francúzskeho Lille. Po troch sezónach v Ligue 1 prestúpil do talianskeho Lazia Rím a výkony v ďalších troch ročníkoch v tomto tíme ho dostali až do Juventusu.

Tam strávil spomenutých sedem sezón, v lete 2018 na rok prestúpil do anglického Arsenalu Londýn a v sezóne 2019/2020 hral za nemecký Augsburg. Kariéru chcel ukončiť na majstrovstvách Európy v júni a júli 2020, pandémia koronavírusu však spôsobila odklad šampionátu o jeden rok. A Lichtsteiner už nemienil čakať, preto končí.

Vo farbách švajčiarskej reprezentácie odohral 108 duelov, bol kapitánom výberu svojej krajiny na ME 2016 aj MS 2018, predtým štartoval na Eure aj v roku 2008 a na svetových šampionátoch v rokoch 2010 a 2014.

Hamilton nesúhlasí so znížením platu, v Mercedese však nepochybujú o dohode

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info