V utorok sa uskutoční 24-hodinová modlitbová reťaz za život a rodinu
08 | 08 | 2020 I Imrich Kovačič / TASR

V utorok 11. augusta sa uskutoční 24-hodinová modlitbová reťaz za život a rodinu, ktorá je spoločným dielom pro-life organizácií na Slovensku. Modlitbová reťaz bude od 00.00 do 24.00 h. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska na svojom webe.


Do modlitbovej reťaze sa môže zapojiť každý, kto si vyberie jeden alebo viac 30-minútových časových blokov, počas ktorých sa bude modliť za život a rodinu na Slovensku tam, kde sa práve bude nachádzať. Vhodné modlitby si môžu záujemcovia nájsť na webe Národného pochodu za život.

"Počas modlitbovej reťaze sa budeme modliť nielen za ochranu života každého človeka bez ohľadu na vek a za ukončenie násilia potratov páchaných na nevinných deťoch a ich matkách, ale aj za pomoc matkám, rodinám a ľuďom v núdzi, ako aj za pomáhajúce organizácie, ktoré ľudí v ťažkých životných chvíľach sprevádzajú a pomáhajú im," vysvetlila organizátorka reťaze Martina Bednáriková z projektu 40 dní za život. Ako dodala, modliť sa bude aj za úmysel zachovania Božieho plánu s manželstvom a rodinou.

Pápež František poslal finančnú pomoc libanonskej cirkvi
Pápež František sa rozhodol poslať libanonskej cirkvi finančný dar vo výške 250.000 eur, ktorý má pomôcť pri riešení dôsledkov utorkového mohutného výbuchu v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút. Vyhlásenie Vatikánu citovala v piatok... Čítať ďalej
07 | 08 | 2020 | TASR