HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Vládnu nám tajní agenti. Z OĽaNO

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Ak ste si mysleli, že hnutie OĽaNO po všetkých tých Matovičových excesoch, cez koronakrízu až po kauzu diplomovka dosiahlo svoje dno, mýlili ste sa. Oni ho dokážu stále ešte prehĺbiť.

Najnovšie informácie ukazujú, že priamo na ich kandidátke a teraz aj na vysokom poste štátneho tajomníka ministerstva vnútra je tajný agent.

Je ním Lukáš Kyselica, bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila. Vo vojenskej tajnej službe mal pôsobiť od 1. októbra 2019 až do 19. marca 2020. Teda aj v čase predvolebných mítingov, ktorých sa zúčastňoval ako činný tajný agent.

Pikantné na celej veci je, že vo vojenskom spravodajstve údajne pôsobil aj v čase, kedy súčasného ministra obrany Jaroslava Naďa (tiež OĽaNO) polícia obvinila na základe vymyslených informácií z ohrozenia utajovaných skutočností. A najlepšia je výhovorka: Vraj sa „pokúšal zmeniť systém zvnútra“.

Pavol Rusko prišiel o všetko, bývalý minister a mediálny magnát je momentálne bez domova

Nikoho asi neprekvapí, že človek hlásiaci sa k OĽaNO mohol svojím konaním porušiť zákon. A ani to, že sa pravdepodobne opäť nič nestane. Veď po tom, ako koaliční poslanci tlieskali premiérovi Matovičovi za plagiát a tesne po priznaní, že nasťahoval svoju rodinu do neskolaudovaného domu a porušil tým zákon, by len išli proti vlastným „zásadám“.

Ukazujú to aj reakcie, kedy všetci koaličníci štandardne dávajú od problému ruky preč. A v OĽaNO vraj o tomto „probléme“ nevedeli. Lenže toto hnutie bolo problémové už od začiatku. Táto kauza len potvrdzuje slová analytika, že je to iba účelové zoskupenie, ktoré sa nechalo zaregistrovať pod hlavičkou politické hnutie.

A to všetko len preto, aby si mohli uzurpovať moc a nastoliť vraj „slušnejšiu“ politiku. Aj za pomoci tajných…

Poľsko po voľbách – protiruský kurz pretrváva (Sergej Pavlenko)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info