fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vedenie univerzity vyhlásilo, že Matovičova diplomovka nespĺňa kritériá na diplomovú prácu

podomový exorcista
Slovenský premiér Igor Matovič. Foto: TASR/AP

Diplomová práca Igora Matoviča (OĽaNO) nespĺňa kritériá kladené na takýto typ práce a nespĺňala ich ani v roku 1998.

V spoločnom vyhlásení sa na tom po dnešnom stretnutí zhodli vedenie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave, predsedníčka Akademického senátu UK Zlatica Plašienková, dekan Fakulty managementu UK Michal Greguš a prodekan Fakulty managementu UK pre štúdium a vzťahy s verejnosťou Ján Papula. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

„Zároveň sa prítomní zhodli, že práca nemala byť obhájená a potvrdzujeme naše vyhlásenie k medializovaným prípadom sporných kvalifikačných prác zo 16. júla 2020. Univerzita považuje túto tému za uzavretú,“ ozrejmila Miller.

Minister Krajčí chce sťažiť prístup k potratom ženám po štyridsiatke

Denník N 16. júla informoval, že predseda vlády Igor Matovič vo svojej diplomovej práci odpísal dve knihy a v roku 1998 ju odovzdal ako svoje dielo. Premiér na to reagoval, že o jeho diplomovke písali Hospodárske noviny v roku 2012 a odvtedy sa nič nezmenilo a ľudia ho volili aj napriek vtedy medializovaným informáciám. Sám si svoju prácu vraj nepamätá a magisterský titul nikdy nepoužíval.

Opozičné strany Smer-sociálna demokracia a Hlas-sociálna demokracia však iniciovali odvolávanie premiéra. Parlament napokon Matoviča vo funkcii podržal, za jeho odvolanie hlasovalo 47 poslancov, potrebných bolo minimálne 76 hlasov.

Potlesk pre podvodníka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info