HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Miroslav Kollár bude kandidovať na predsedu Za ľudí, v Bystrici navrhli troch kandidátov

Podľa Miroslava Kollára Slovensko nakupuje vakcíny na šedom trhu. FOTO TASR - Andrej Galica

Okresný snem v Banskej Bystrici v piatok (24. 7.) navrhol, aby sa o predsedovi strany Za ľudí rozhodlo v demokratickej súťaži.

Za kandidátov navrhol vicepremiérku Veroniku Remišovú, podpredsedu Národnej rady (NR) SR Juraja Šeligu a poslanca Miroslava Kollára. Straníci to uviedli na sociálnej sieti. Kollár zároveň na sociálnej sieti potvrdil, že o líderskú pozíciu sa uchádzať bude.

Kollár priblížil, že po dlhšej úvahe sa rozhodol prijať výzvy viacerých okresov. „Myslím, že je čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie Za ľudí s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom,“ uviedol. V prvom kole má záujem diskutovať s ostatnými kandidátmi o ich predstavách a hľadať spoločný postup.

Kritika vlády: „Banda plagiátorských šašov“ a práca pre psychoanalytika?

Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomína aj Šeliga. Ten zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neoznámil. Predsedu by si mala strana Za ľudí voliť na celoštátnom sneme 8. augusta. Líder strany a exprezident Andrej Kiska oznámil, že kandidovať opätovne nebude.

V ďalšej kandidatúre podporuje podpredsedníčku strany a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú, ktorá už svoju oficiálnu kandidatúru oznámila.

Kde dovolenkujú naši politici?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info