HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič nevyzve Kollára k odstúpeniu z funkcie (aktualizácia)

Predseda vlády SR Igor Matovièč. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Podľa Matoviča je momentálnou prioritou fungovanie súčasnej vlády.

Premiér  Igor Matovič (OĽaNO) nebude vyzývať predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) k odstúpeniu. Povedal to v stredu v súvislosti s podozrením na plagiátorstvo diplomovej práce šéfom parlamentu.

Podľa Matoviča je momentálnou prioritou fungovanie súčasnej vlády. Kollárovi nechce nič verejne odkazovať a celú situáciu vníma ako podnet na reformu vzdelávania.

Aktualizované 24.6. o 16.22 hod.: 

Premiér svoj postup zdôvodnil tým, že nechce ohroziť pád vlády a návrat „mafie“ do čela štátu. „Chcem splniť to, čo som ľuďom sľúbil, očistiť Slovensko od mafie. Vzhľadom na túto zodpovednosť neurobím nič, čo by ohrozilo stabilitu tejto koalície,“ zdôraznil Matovič.

Erik Tomáš sa vzdal členstva v Smere-SD

„Ak si mám dať na misku váh jednu diplomovku a stabilitu vládnej koalície, určite bude mojou prioritou udržať vládnu koalíciu,“ zopakoval. Poukázal na to, že jeho rozhodnutie determinuje i situácia Slovenska po predchádzajúcom vládnutí Smeru-SD i pandémia nového koronavírusu.

Šéf parlamentu je podľa neho dostatočne svojprávny, aby vyvodil zodpovednosť v celej situácii. Priznal zároveň, že kauzu berie ako „kopanec do zadku celej vlády“. Podľa neho však dokumentuje to, aké dôležité je urobiť kvalitatívnu reštrukturalizáciu vysokého školstva.

„Tým myslím, že zrušíme bez hanby polovicu vysokých škôl, umelo vytvorené školy v Skalici, Sládkovičove a podobné bludy, ktoré deformujú systém,“ zdôraznil Matovič.

Ak B. Kollár prácu nevysvetlí, Za ľudí bude trvať na vyvodení zodpovednosti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info