Erik Tomáš sa vzdal členstva v Smere-SD
24 | 06 | 2020 I TASR

Za svojím okresným šéfom Smeru pôjde aj Richard Raši.


Opozičný poslanec Erik Tomáš sa vzdal členstva v strane Smer-SD, oznámil to v stredu v liste adresovanom okresnej organizácii strany. Odchádzajúci poslanci okolo Petra Pellegriniho si podľa Tomáša vyriešia aj členstvo v poslaneckom klube Smeru-SD, na ktoré je podľa neho viazaná funkcia predsedov parlamentných výborov. Otázka šéfov výborov sa podľa poslanca Richarda Rašiho vyrieši do ďalšej riadnej schôdze parlamentu.

"Už som dnes poslal list okresnej organizácii, kde sa vzdávam členstva v strane Smer. Rovnako si takto vyriešime členstvo v klube, na ktoré je automaticky naviazaná naša funkcia predsedov výborov, takže určite urobíme to, čo sa patrí," povedal Tomáš v stredu novinárom.

Gröhling chce počkať, ako dopadne prešetrenie Kollárovej diplomovej práce
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) chce počkať, ako dopadne prešetrenie diplomovej práce predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina). Čítať ďalej
24 | 06 | 2020 | SITA


Rovnako pôjde za svojím okresným šéfom aj Raši. "Čo sa týka ostatných postov, bude to všetko vyriešené do ďalšej riadnej schôdze," doplnil s tým, že so vzdávaním sa funkcií nemajú žiaden problém. "Aj Peter Pellegrini povedal, že aj on svoj post ponúka, my takisto urobíme všetky akty, aby to bolo v poriadku a vystúpili sme, skadiaľ vystúpiť máme," doplnil Raši.

Predseda Smeru-SD Robert Fico v utorok (23. 6.) vyzval Petra Pellegriniho, aby sa vzdal funkcie podpredsedu Národnej rady (NR) SR. Smer-SD mieni na post navrhnúť Juraja Blanára. Pellegriniho a jeho kolegov, ktorí oznámili odchod zo strany, vyzval, aby si vyriešili členstvo v Smere-SD, a predsedov parlamentných výborov zároveň vyzval, aby sa vzdali funkcií.

Pellegrini reagoval na výzvu s tým, že ukončenie členstva v strane si každý rieši vo svojej okresnej organizácii individuálne. "Príslušní poslanci avizovali, že sú pripravení usporiadať si svoje funkcie na základe reálnych pomerov na septembrovej schôdzi parlamentu," uviedla jeho hovorkyňa Patrícia Macíková.

V súvislosti so zhabanými zariadeniami v NASES má Smer-SD podozrenie na viaceré trestné činy (aktualizácia)
V súvislosti s policajnou raziou, pri ktorej boli začiatkom júna zhabané zariadenia, ktoré mali byť pripojené k vládnej komunikačnej sieti Govnet, majú opoziční poslanci podozrenie na spáchanie viacerých trestných činov. Čítať ďalej
24 | 06 | 2020 | SITA