fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Vdova po Kobem Bryantovi žiada milióny dolárov, na toľko vyčíslila náhradu straty príjmov

Vdova po tragicky zosnulom basketbalistovi Kobem Bryantovi si nárokuje na milióny dolárov. Vanessa Bryantová ich požaduje ako majetkovú ujmu za straty, ktoré vznikli smrťou jej manžela z jeho príjmov v budúcnosti.

Fenomenálny rozohrávač Los Angeles Lakers bol jedným z najlepšie zarábajúcich basketbalistov aj športovcov na svete, ale jeho reklamné prímy ešte aj po skončení kariéry niekoľkonásobne prevyšovali jeho plat počas nej.

Bryantová niekoľko týždňov po januárovej tragédii vrtuľníka v Kalifornii zažalovala majiteľa havarovaného stroja a obvinila ho z nedbanlivosti a nezodpovednosti. Medzitým vyčíslila vzniknutú majetkovú ujmu na milióny dolárov. „Žiada náhradu z budúcej straty príjmov svojho manžela, nie represívnu náhradu škody či inú úľavu,“ píše sa v spise, ktorý zverejnil aj portál švajčiarskeho denníka Blick.

Balotelli už nie je spoluhráčom Špaleka v Brescii, klub s výstredným útočníkom ukončil spoluprácu

Haváriu vrtuľníka 26. januára 2020 neprežila ani jedna z deviatich osôb na palube vrátane Kobeho Bryanta a jeho 13-ročnej dcéry Gianny. Stroj v hustej oblačnosti narazil do svahu kopca neďaleko Los Angeles. Podľa zistenia denníka New York Times pilot Ara Zoboyan dostal zvláštne povolenie na vzlietnutie napriek krajne nepriaznivému hmlistému počasiu.

A to aj napriek tomu, že v ten deň v obave pred rozmarmi počasia zostali stáť aj policajné vrtuľníky. Tieto dohady New York Times sú predmetom vyšetrovania policajných orgánov. Záverečná správa sa očakáva nie skôr ako v budúcom roku.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info