fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskovčanku čaká súd za úmyselné šírenie dezinformácie o mŕtvych na koronavírus

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Obvinená na sociálnej sieti napísala, že z moskovskej hvezdárne, ktorá slúžila ako karanténne stredisko, v noci tajne vyvážali telá mŕtvych. Uviedol portál Vm.ru.

Moskovská prokuratúra schválila trestné stíhanie obyvateľky hlavného mesta Ruska za šírenie nepravdivých informácií o úmrtiach na koronavírus.

Žena je obvinená z vedomého šírenia nepravdivých informácií. Moskovčanka, ktorá je moderátorkou skupiny na sociálnej sieti, napísala, že z observatória v Krylackom v noci tajne vyvážajú telá ľudí, ktorí zomreli na koronavírus.

Odbor práce a sociálnej ochrany obyvateľstva Moskvy totiž určil observatórium v ​​Krylackom na poskytovanie karanténnych služieb zdravým ľuďom, ktorí museli kvôli izolácii v súvislosti s COVID-19 ísť do izolácie.

Podľa moskovskej prokuratúry zverejnila obvinená tieto informácie s jasným cieľom zvýšiť počet podporovateľov svojej skupiny v sociálnej sieti.

„Po doručení kópie obvinenia bude trestný prípad zaslaný na moskovský Okresný súd na posúdenie veci,“ uviedla tlačová služba moskovskej prokuratúry.

Američania demonštrujú s tyčami a Trump hľadá verejného nepriateľa. Z násilia viní hnutie Antifa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info