fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Boris Kollár je múdry ako Kráľovná Kolobežka

Fikcia / Fotomontáž / Redakcia (Shutterstock/TASR)

Boris Kollár a jeho hnutie sú stelesnením dokonalého paradoxu.

Možno si ešte spomínate na rozprávku, v ktorej rybárova dcéra mala do kráľovského paláca prísť – neprísť, oblečená – neoblečená, učesaná – neučesaná a priniesť dar – nedar. Múdra Zdenička si na polovici hlavy nechala rozpustené vlasy a na druhej urobila vrkoč, obliekla si šaty z rybárskej siete, ako dar si prichystala vrabca v škatuli a do paláca prišla na kolobežke. A podobne je to aj s Borisom Kollárom.

Kto sledoval jeho ostatné vystúpenia, mohol zistiť, že nedeľný predaj by hnutie aj podporilo aj nepodporilo. Sám šéf hnutia Sme rodina zvažuje „záchranu“ liberálov, ale ich nápady sa mu nepáčia. Zákon o voľbe generálneho prokurátora by aj podporil, ale niektoré časti sa mu nepáčia. Aj bol v opozícii a aj hlasoval s kotlebovcami a Ficom.

Nevyhnutnosť predlžovania núdzového stavu podľa Matoviča bude krízový štáb ešte analyzovať

Matovičova kriminalizácia blokácie diaľnic Kollárovi nevonia, ale zasa nemala by podľa neho trvať dlhšie ako 15 minút. A čo sa týka zákazu interrupcií, on sám by takýto zákon zrejme nepodporil, ale niektorí jeho poslanci možno áno a to mu vôbec nevadí. A trináste dôchodky sa vyplatiť musia, ale možno už nie úplne celé. Nuž, Kráľovná Kolobežka, ktorou sa nakoniec Zdenička stala, je oproti šéfovi parlamentu iba rozprávkovou postavičkou… no Kollár je skutočný.

B. Kollár a jeho hnutie (mimochodom, spomeniete si aspoň na jedno meno niektorého zo súčasných poslancov?), sú totiž stelesnením dokonalého paradoxu. Pod hlavičkou protikorupčnej vlády totiž stihli niekoľko mimoriadne sporných nominácií. V koalícii sú však druhou najsilnejšou stranou a keď chcú očistiť Slovensko od mafiánov, Boris zrejme bude vedieť kde treba začať. Veď s nimi taktiež bol aj nebol kamarát.

A napokon, Sme rodina silne propaguje najmä tradičnú rodinu, len jeho šéf si to vysvetľuje tak trochu desťakrát inak. Mnohoženstvo je možno tradičné inde, ale určite nie na Slovensku. A možno keby to prinieslo viac voličov, bol by Kollár pokojne aj žena aj muž. Ale to by mu už zrejme nikto neuveril.

Nevadí. Ľudia mu svoj hlas radostne hodili a podporu má aj so svojou „Rodinou“ stále stabilnú. Lebo šalamúnske riešenia, pri ktorých sa všetci cítia spokojní, sú teraz v kurze. Hlavne, že Matovičovi stále drží basu … alebo možno aj nie? Veď aj tak sa dá, aj tak sa dá.

Dôchodkový strop by mohol byť individuálny, 13. dôchodky ostanú, tvrdí Krajniak

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info