fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

V kauze Dobytkár zistili ďalšie úplatky za 1 840 000 eur

Dobytkár
Kauza Dobytkár: Na snímke eskorta privádza finančníka Martina K. na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 25. apríla 2020. Š FOTO TASR - Ján Krošlák

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenia, v kauze lietajú ďalšie miliónové úplatky!

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti. Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, zadokumentované úplatky v tomto prípade predstavujú sumu 1 840 000 eur.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ dodala polícia.

Kvietik si ako „gestor“ vyberania úplatkov v kauze Dobytkár budoval luxusné sídlo

NAKA v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur.

V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. alebo finančníka Martina K.

Kvietikovcom nepomohli ani vzťahy s cirkvou a SNS. Bojujú o sporné pozemky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info