fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov je údajne hospitalizovaný v Moskve s podozrením na koronavírus

Čečenský líder Ramzan Kadyrov reční pred portrétom svojho otca Achmada Kadyrova / TASR (AP)

Šéf Čečenskej republiky Ramzan Kadyrov je údajne pod lekárskym dohľadom kvôli podozreniu na Covida-19.

Moskovská tlačová agentúra Interfax zverejnila správu vo štvrtok popoludní a uviedla zdroj z kruhov zdravotnej starostlivosti, informuje RT.

Povesti o jeho evakuácii súkromným lietadlom do ruského hlavného mesta sa šírili na anonymných kanáloch sociálnych médií počas celého dňa a boli odprezentované niekoľkými populárnymi spravodajskými kanálmi.

Tlačová agentúra zdôraznila, že to nemá úradné potvrdené. Zároveň Jekaterinburský Znak napísal, že informačné oddelenie vlády Čečenska sa odmietlo vyjadriť. Hovorca povedal: „neposkytujeme žiadne informácie.“ Znak, citujúc anonymný zdroj z Telegramu uviedol, že Kadyrov bol niekoľko dní chorý.

„Tí, ktorí majú umrieť, umrú. Aj tak raz všetci umrieme,“ tvrdí ruský šéf pre boj s koronavírusom

Kadyrov stojí na čele Čečenska už pätnásť rokov, odkedy bol jeho otec Akhmat v roku 2004 zavraždený. ​​Rodina Kadyrovovcov pôvodne bojovala proti Moskve počas prvej čečenskej vojny v deväťdesiatych rokoch. Po nástupe Vladimíra Putina k moci však neskôr prešla na ruskú stranu.

Čečensko, ktoré sa nachádza v hornatom južnom Rusku, bolo takmer dva mesiace v prísnej karanténe. Oficiálne štatistiky zaznamenali v regióne celkovo 1 026 prípadov ochorenia Covid-19. Koronavírusom sa už nakazilo niekoľko významných osobností v Rusku. Patrí medzi ne premiér Michail Mišustin, ktorý sa už vrátil do práce, ministerka kultúry Olga Lyubimová a tlačový tajomník Kremľa Dmitrij Peskov.

USA vyhlásili grant na „odhalenie dezinformácií“ o úmrtnosti na koronavírus v Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info