fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Sezónu by mohli dohrať lokálne v Las Vegas, vedenie NBA dostalo ponuku od MGM Resorts

NBA. Ilustračné foto - TASR/AP

Pre pandémiu nového koronavírusu prerušená sezóna NBA by za určitých špecifických okolností mohla pokračovať lokálne v Las Vegas.

Spoločnosť MGM Resorts International predložila vedeniu basketbalovej profiligy ponuku, na základe ktorej by všetci hráči aj s rodinami a potrebným zázemím mohli bývať v hoteloch v Las Vegas a takto podstúpiť špeciálnu karanténu.

Spoločnosť MGM má v meste dovedna 13 hotelových zariadení. Basketbalisti by hrali aj trénovali v 24 halách, z piatich z nich by sa mohli organizovať televízne prenosy. Informuje o tom portál denníka The New York Times aj ORF.

Messi aj Maradona sú génovia, ale len Diego vyhral majstrovstvá sveta, vraví Wenger

Sezónu NBA prerušili 11. marca a odvtedy hráči trénujú zväčša v domácich obmedzených podmienkach bez možností skupinovej prípravy. To by sa mohlo zmeniť už 8. mája, odkedy hráči budú môcť opäť začať využívať haly svojich klubov.

Bude sa to diať za prísnych bezpečnostných opatrení, aby sa zabránilo šíreniu nákazy. Malo by však ísť o individuálne tréningy a povolenia musia vydať miestne správne orgány. ESPN nedávno zverejnila aj možnosť, že sezónu 2019/2020 by mohli dohrať v Disney Worlde v Orlande.

Gretzky by si do útoku snov vybral McDavida a Ovečkina

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info