Pentagon odtajnil tri UFO videá nahrané pilotmi námorníctva Spojených štátov
28 | 04 | 2020 I Mário Martinka

Pentagon v pondelok odtajnil tri videá, ktoré ukazujú stret pilotov amerického námorníctva s tým, čo vyzerá ako neidentifikovaný lietajúci objekt.


Zrnité videá o ktorých Pentagon hovorí, že zobrazujú „nevysvetlené letecké javy“, majú ukazovať neidentifikované lietajúce objekty (UFO), píše theguardian.com.

Pentagon vyhlásil, že vydal záznam preto, aby „objasnil akékoľvek mylné predstavy verejnosti o tom, či je alebo nie je videozáznam, ktorý je v obehu, skutočný... “.

"Oddelenie po dôkladnom preskúmaní zistilo, že povolené zverejnenie týchto nezaradených videí neodhalí žiadne citlivé schopnosti alebo systémy a nezasahuje do žiadneho následného vyšetrovania vojenských leteckých vpádov neidentifikovanými vzdušnými javmi," uvádza sa vo vyhlásení.

Videá sa „šírili na verejnosti po neoprávnenom vydaní v rokoch 2007 a 2017“, uviedlo vo vyhlásení a dodáva, že „letecké fenomény pozorované vo videách zostávajú charakterizované ako „neidentifikované“.Tri videá ukazujú, čo videli piloti počas výcvikových letov v rokoch 2004 a 2015. Dve z videí uverejnili The New York Times v roku 2017. Tretie video vydala skupina Akadémia umení a vedecká skupina Ku Hviezdam ( To the Stars Academy of Arts and Science group ) - mediálna a súkromná vedecká organizácia.

Uvoľnenie videí Pentagonom zvyšuje legitimitu videí a podnieti ďalšie špekulácie o tom, že ľudia sa v poslednom čase dostali do interakcie s mimozemšťanmi. Námorníctvo má pokyny pre nahlasovanie pozorovaní UFO.

Bývalý demokratický líder Senátu, Harry Reid z Nevady v reakcii na tieto tri videá tweetoval „( toto video ) iba naznačuje aké výskumy a materiály sú k dispozícií“.

Päť vecí, ktoré potrebujete vedieť, aby ste mohli začať svoj deň
Tu sú niektoré z vecí, o ktorých dnes ľudia na trhoch hovoria. Čítať ďalej
28 | 04 | 2020 | Mário Martinka