HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Akciové trhy zatiaľ nedosiahli „absolútne dno“

Ilustračné foto: pixabay.com

Skúsený investor Mark Mobius tvrdí, že je potrebné reštartovať globálnu ekonomiku čo najskôr. Informuje portál RT.

„Myslím si, že sa musíme nejakým spôsobom rozbehnúť, pretože inak bude škoda spôsobená najnovším koronavírusom neuveriteľná,“ varoval Mobius pri rozhovore pre portál CNBC. „Musíme tiež myslieť na ľudí, ktorí žijú zo dňa na deň. Musíme dostať ekonomiku znova do chodu,“ dodal americký investor.

Mobius prehlásil, že trhy zatiaľ nedosiahli dno, pričom vyzval investorov, aby v prípade ďalšieho zlyhania mali pri sebe peňažné rezervy. „Podľa mňa ešte nie sme na úplnom dne,“ vyhlásil a ďalej poznamenal, že aj napriek tomu „sú na tom podnikové výnosy dosť zle.“

Česká ekonomika sa z koronavírusu zotaví v roku 2028, tvrdí ministerka financií Schillerová

„Aj keď existujú príležitosti na kúpu, povedal by som, že je dobrý nápad udržať si rezervy pre ďalší pokles. Mohli by sme vidieť dvojité dno,“ dodal Mobius.

Trhy boli v poslednom mesiaci volatilné a dôsledne sledovali prudký nárast počtu prípadov Covid-19. Index S&P 500 klesol takmer o 19 percent zo všetkých rekordných maximov 19. februára. Podľa prieskumu Refinitiv očakávajú analytici v prvom štvrťroku medziročný rast výnosov S&P 500 o 10,2 percenta.

Počet bankrotov vo svete sa zvýši o 25 %

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info