HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: V SR pribudlo ďalších 14 prípadov ochorenia COVID-19, celkovo ich je 485

Dnes boli z karanténnych zariadení Centra úèelových zariadení (CÚZ) Štrbské Pleso a CÚZ Kremenec v Tatranskej Lomnici prepustení 94 repatrianti, ktorým boli vykonané odbery na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom. Repatrianti boli prepustení do domácej karantény. Momentálne prebiehajú v oboch objektoch dezinfekèné práce a príprava izieb na príchod ïalších repatriantov. Bratislava, 4. apríl 2020. Foto: SITA/Prezídium HaZZ

Správa bola aktualizovaná dńa 05.04.2020 o 13:48.

Na Slovensku pribudlo počas soboty (4. 4.) 14 nových prípadov nákazy novým koronavírusom z 1524 testovaných.

Celkovo ich na Slovensku je 485. V nedeľu o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Šéf rezortu zdravotníctva poďakoval zdravotníkom aj občanom Slovenska za to, ako epidémiu ochorenia COVID-19 zvládajú.

Doplnil, že celkovo je na Slovensku negatívne testovaných na nový koronavírus 14.670 ľudí. Tri osoby sa nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti a jedna osoba je na umelej pľúcnej ventilácii.

Záujem o investovanie do kryptomien u nás v čase krízy narástol o 80%

Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) hospitalizovaných 171 pacientov, z toho u 63 bol nový koronavírus potvrdený, v 108 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Z ochorenia sa už podarilo vyliečiť osem ľudí. Do testovania sú zapojené aj súkromné laboratóriá, doteraz vyšetrili celkovo 2238 vzoriek.

Ako Ministerstvo zdravotníctva SR doplnilo, v nových prípadoch ide o 76-ročného muža z okresu Prievidza, 70-ročného muža z okresu Košice, 56-ročnú ženu z okresu Galanta, 55-ročného muža z okresu Trenčín, 49-ročného muža z okresu Stará Ľubovňa, 46-ročnú ženu z okresu Košice, 33-ročnú ženu z okresu Košice, 26-ročnú ženu z okresu Partizánske, 26-ročného muža z okresu Trenčín, 25-ročného muža z okresu Košice, 25-ročného muža z okresu Trenčín, 22-ročnú ženu z okresu Košice-okolie a dve 8-ročné dievčatá z okresu Senec.

Epidémia zrodila nové služby: Online opravár či pes na prechádzku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info