HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Do kanálov v Benátkach sa vrátili ryby aj labute, niekde vidieť delfíny

Benátky./ TASR/AP

Miestni ľudia sa zdržiavajú doma, turisti odcestovali. Hrozba nákazy novým koronavírusom a zvyšujúci sa počet obetí zastavil celú krajinu. Príroda a aj voda v okolí talianskych Benátok sa zrejme vďaka tomu začala prečisťovať. Píše portál sme.sk.

Benátky sú mestom, ktoré po celý rok láka davy turistov. V dôsledku toho, že sa vyprázdnili, dramaticky sa znížila lodná doprava a prečistila sa voda. Do benátskych kanálov sa tak teraz vracajú ryby aj labute. K niektorým talianskym brehom dokonca priplávali delfíny, milujúce čistú vodu.

„Voda sa teraz zdá byť priezračnejšia, keďže na kanáloch je menšia prevádzka, a sedimenty tak zostávajú na dne. Lodná doprava väčšinou sediment vynáša na hladinu,“ potvrdil hovorca benátskeho starostu.

Ľudia by mali byť zodpovední, inak na jeseň podľa farmárov nemusia byť potraviny

Miestni obyvatelia si čoskoro začali všímať obrovský rozdiel v čistote vody, konštatovala vo svojom spravodajstve televízia CNN. Výrazne sa tiež zlepšila kvalita vzduchu. Aj jeden z tamojších na sociálnej sieti uviedol:

„Diviaky uprostred môjho rodného mesta, delfíny v prístave v Cagliari, kačice vo fontánach v Ríme, benátske kanály majú teraz čistú vodu plnú rýb. Znečistenie ovzdušia kleslo. Príroda si počas karantény v Taliansku berie späť, čo jej patrí.“

Vedci Slovenskej akadémie vied izolovali prvé slovenské kmene vírusu SARS-CoV-2

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info