HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Jednou z ďalších nakazených je študentka cirkevnej školy v bratislavskej Petržalke

Ilustračné foto - TASR

 Jednou z ďalších nakazených koronavírusom je študentka cirkevnej školy v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Ide o Spojenú školu Svätej Rodiny na Gercenovej ulici. Informáciu pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Katarína Nosálová.

V súvislosti s výskytom koronavírusu Covid-19 u študentky navštevujúcej Spojenú školu Svätej Rodiny v Bratislave a na zabránenie šírenia ochorenia je potrebné podrobiť sa karanténnym opatreniam,“ uviedla Nosálová s tým, že prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v škole bolo nariadené v termíne od 6.marca do 19.marca a všetci žiaci aj personál školy boli poučení o povinných opatreniach.

Informáciu o koronavíruse oznámila riaditeľka Spojenej školy Svätej rodiny Helena Jánošíková na internetovej stránke školy. „Na základe oznámenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vám oznamujeme, že na našej škole bol pozitívne potvrdený test na koronavírus. Z uvedeného dôvodu sú všetci zamestnanci školy a žiaci povinní dodržiavať 14-dennú karanténu, ktorá v tomto prípade platí do 19. marca,“ uvádza riaditeľka v ozname.

Spojená škola Svätej Rodiny je cirkevná škola, ktorá má dve organizačné zložky – základnú školu a osemročné gymnázium. Zriaďovateľom školy je Rímskokatolícka cirkev – Bratislavská arcidiecéza. V tomto školskom roku ju navštevuje 792 žiakov.

Potravinári žiadajú Matečnú o koordinovanie aktivít pre plynulé zásobovanie potravinami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info