Banská Bystrica uspela v Trenčíne a priblížila sa k vedúcim Košiciam
30 | 12 | 2019 I SITA

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 3:2 v pondelkovom zápase 36. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2019/2020 a v tabuľke sa na rozdiel troch bodov priblížili k vedúcim Košiciam.

Zverenci trénera Dana Cemana viedli od 13. min gólom Jordana Hickmotta, no Marek Valach v druhej tretine vyrovnal. Hostia však ešte pred druhou sirénou pridali ďalšie dva góly, keď brankára Michala Valenta prekonali opäť Hickmott a po ňom aj Timotej Šille. V závere súboja v power-play už len skorigoval Peter Sojčík. Zaujímavosťou je, že až v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne sa o víťazovi rozhodlo v riadnom hracom čase, v predchádzajúcich dvoch to bolo až v predĺžení.

Tipsport liga 2019/2020 - základná časť - 36. kolo - sobota:

HK Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 34. Valach (Alderson, Hecl), 58. Sojčík (Starosta, McCormack) - 13. Hickmott (Hohmann, Southorn), 35. Hickmott (Hohmann, Southorn), 40. Šille (Petrinec, Mlynarovič)