HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Za jeden deň Grécko obliehalo takmer 500 migrantov

Ilustračný obrázok / Migranti v Grécku / Fotobanka

Viac ako 470 nelegálnych prisťahovalcov z Turecka prišlo do Grécka za jediný deň. Informuje o tom maďarský portál 888.hu s odvolaním sa na grécku štátnu televíziu ERT.

Grécka pobrežná stráž prijala na Egejskom mori 136 ľudí a ďalším 338 migrantom sa podarilo dostať  na ostrovy Samos, Farmaconisia, Chios, Samothraké a do prístavnéha mesta Alexandropolis.

Je známe, že na gréckych ostrovoch na Egejskom mori je v súčasnosti viac ako 41 000 prisťahovalcov, čo je najvyšší počet od nadobudnutia platnosti azylovej dohody medzi EÚ a Tureckom z marca 2016. V apríli bolo na týchto ostrovoch iba 14 000 migrantov. Humanitárne organizácie tvrdia, že v preplnených migračných táboroch prevládajú dramatické podmienky.

Mnoho nelegálnych prisťahovalcov sa snaží vstúpiť na grécke územie cez rieku Evros z Turecka. Podľa odhadov komisára OSN pre utečencov (UNHCR) prekročilo hranicu medzi začiatkom roka a polovicou decembra viac ako 14 000 migrantov. Podľa OSN v roku 2019 prišlo z Turecka do Grécka celkom 71 368 prisťahovalcov. To je takmer o 21 000 viac ako v minulom roku, keď bol na gréckom území zaznamenaný príchod 50 500 migrantov.

Tragédiou na dvoch kontinentoch je prenasledovanie kresťanov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info