HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER EKONOMIKA ZAHRANIČIE

VIDEO: Prvý železničný most spájajúci Rusko a Čínu má posunúť obchod na nové maximum

YouTube

Výstavba dlho očakávaného železničného mosta medzi Ruskom a Čínou bude podľa ruského prezidentského vyslanca Jurijho Trutneva dokončená do konca budúceho roka.

Očakáva sa, že viac než kilometrový most, ktorý spája Ďaleký východ Ruska s najsevernejšou čínskou provinciou Heilongjiang posunie bilaterálny obchod na nové maximá.

Projekt je zameraný na rozvoj medzinárodného koridoru, ktorý prepojí severovýchodné železničné siete Číny s ruskými sibírskymi železničnými sieťami, informuje o tom Li Huachao, hlavný inžinier čínskej železničnej mostnej inžinierskej skupiny.

Ambiciózny projekt za 300 miliónov dolárov začal v decembri 2016 a na konci mája tohto roku sa obidve časti mohutného mosta s vystuženými káblami spojili.

„Most má pre nás strategický význam. Pre náš región je veľmi dôležitý,“ uviedol počas slávnostného ukončenia projektu guvernér ruského regiónu Vasily Orlov.

Drsné poveternostné podmienky v chladnom regióne už roky bránia cezhraničnému obchodu, avšak vďaka tomuto ambicióznemu projektu je tento problém vyriešený. Po spustení cesty by sa mohol objem nákladu 8-násobne zvýšiť na 4 milióny ton, prehlásil ruský minister pre rozvoj Ďalekého východu Alexander Kozlov.

VIDEO: Rusko a Čína dokončili svoj prvý cezhraničný diaľničný most

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info