HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Columbus povolal Marka Daňa do prvého tímu, po viac ako roku si môže opäť zahrať v NHL

Philadelphia Flyers' Andrew MacDonald, left, comes face-to-face with Winnipeg Jets' Marko Dano in front of the Flyers' goal during the third period of an NHL hockey game, Thursday, Nov. 17, 2016, in Philadelphia. The Flyers won 5-2. (AP Photo/Tom Mihalek)

Už viac ako rok nehral slovenský hokejový útočník Marko Daňo v zámorskej NHL. Zatiaľ naposledy nastúpil 18. novembra 2018 za Colorado Avalanche v súboji proti Anaheimu, na ľade absolvoval desať striedaní.

Odvtedy na klubovej úrovni hral v AHL – v minulej sezóne za Manitobu Moose, v tejto za Cleveland Monsters. Teraz ma šancu na obnovenú premiéru za Columbus Blue Jackets, za tento tím nastúpil naposledy v ročníku 2014/2015. Informácie priniesol oficiálny web NHL.

Vedenie Columbusu povolalo Marka Daňa do prvého tímu v nedeľu večer spolu s Kevinom Stenlundom, pláta tak dieru po zranenom Emilovi Bemströmovi. Marko Daňo doteraz v NHL odohral 138 zápasov s bilanciou 19 gólov a 26 asistencií, okrem Colorada a Columbusu pôsobil aj v Chicagu a Winnipegu.

V aktuálnom ročníku za Cleveland Monsters absolvoval v AHL 25 stretnutí, pripísal si v nich 3 presné zásahy, 9 gólových prihrávok a až 61 trestných minút. Do NHL by mohol zasiahnuť už v pondelok v domácom súboji proti Washingtonu Capitals.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info