HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Začínajú prípravy „ruskej Wikipedie“

Ilustračný obrázok / Fotobanka

Predseda ruskej vlády dal súhlas na vytvorenie konkurenta Wikipedie

Oficiálny internetový portál pre zákonodarstvo Ruskej federácie uverejnil súhlas predsedu vlády Dmitrija Medvedeva na vytvorenie celonárodného encyklopedického portálu. A teda na vytvorenie „Veľkej ruskej encyklopédie“.

Podľa portálu Life.ru sa prvýkrát začalo diskutovať o vytvorení „pravdivej internetovej encyklopédie“ pred tromi rokmi. Pred niekoľkými týždňami ruský prezident Vladimír Putin znovu oživil túto myšlienku.

Cieľom vytvorenia ruskej internetovej encyklopédie je poskytnúť nielen Rusom prístup k „spoľahlivým informáciám“ neustále aktualizovaným na základe vedecky overených zdrojov a poznatkov.

Putin žiada vytvoriť „spoľahlivú“ ruskú verziu Wikipédie

Prvýkrát sa v Rusku začalo hovoriť o vytvorení internetového portálu tohto druhu pred tromi rokmi. V roku 2016 sa začali prvé prípravy. Začala sa tvoriť odborná pracovná skupina a ruská vláda vyčlenila prvé finančné prostriedky.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova, plánovaná „ruská Wikipedia“ neznamená, že v ruskom internetovom priestore nebude prístup k alternatívnym zdrojom informácií.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info