HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kočner chcel cez šéfa nemocnice zmeniť lekársky posudok policajtovi z NAKA

Fotokoláž / Redakcia

Marian Kočner mal cez šéfa Nemocnice sv. Michala v Bratislave, Mariana Križka vybavovať zmenu lekárskeho posudku pre známeho policajta tak, aby ho prijali do Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Vyplýva to z ich komunikácie cez mobilnú aplikáciu Whatsapp, z ktorej dnes denník SME prinieol túto správu.

Pani doktorka Petrášová robila (asi ako posudková lekárka) komplexné vyšetrenie jednému človeku, ktorý mal byť znovuprijatý do služobného pomeru,“ písal v polovici apríla 2017 Kočner Križkovi o policajtovi, ktorého ale nemenoval. Z komunikácie však bolo zjavné, že by mal ísť do NAKA.

Pošlite mi prosím meno a rodné číslo, v utorok sa na to pozriem,“ odpovedal mu na to Križko.

Problémom bolo lekárske vyšetrenie policajta, ktorému testy ukázali, že má vysoký krvný tlak a vyšší cholesterol. Preto do NAKA prijatý byť nemohol. Kočner chcel, aby sa vyšetrenie urobilo nanovo a výsledky vyšli tak, aby boli v poriadku. Podľa neho to bolo v “štátnom záujme”.

Opitý šofér preletel cez dva ostrovčeky a skončil v priekope

Mafián mal osobné údaje policajta pre Križka najskôr nechať zapečatené v obálke „u Andrejky na sekretariáte„. Neskôr sa dohodli, že ich Kočner šéfovi nemocnice pošle cez Threemu.

Šéf nemocnice Križko a a ani spomínaná posudková lekárka sa k týmto informáciám pre denník SME nevyjadrili.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info