HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabin stráca najbližších spojencov: Anna Belousovová svoju podporu po včerajšku ľutuje!

Zdroj: SITA JANA BIROŠOVÁ / KRISTIÁN MAJZLAN Koláž: HD

Zdá sa, že Štefan Harabin si znepriatelil takmer všetkých. Sebastredné a čudné správanie lídra strany Vlasť odrádza aj jeho najbližších spojencov. Bývalá šéfka SNS a kedysi jedna z najvýraznejších žien slovenskej politiky, na neúspešnom prezidentskom kandidátovi nenechala nitku suchú. Bývalá národniarka sa netají tým, že Harabinovi z presvedčenia pomáhala v prezidentskej kampani, predovšetkým na jej rodných Kysuciach. Dnes ale túto pomoc ľutuje.

„Harabinova strana Vlasť chce zároveň v najbližších dňoch osloviť napríklad Smer, SNS či Sme rodina, rovnako aj KDH, avšak bez Alojza Hlinu. Vyzveme všetky strany, u ktorých predpokladáme, že nás môžu spájať národné a kresťanské hodnoty,“ píše Harabinova strana v tlačovej správe, ktorá bola pod hlavičkou oficiálneho e-mailu strany zaslaná médiam priamo počas avizovaného rokovania Harabina s Kotlebom.

Fiasko ala Harabin. Pokazil si to u viacerých.

„Tu už niekomu regulérne šibe!“ Otvorene hovorí Belousovová, v súvislosti s bizarnou Harabinovou tlačovkou. „Najskôr nechce tých , čo boli v politike a potom ide spolupracovať so SNS a Smerom, ktorí majú za ušami toľko káuz až hanba!“ Reaguje bývalá prvá dáma SNS-ky.

Belousovová zrejme nie je jediná, ktorá si všimla Harabinovu „schizofréniu“. Kým donedávna „anti-systémový“ Harabin tvrdil, že do parlamentných volieb pôjde bez akýkoľvek „minulých či súčasných politikov“. Z nepochopiteľných dôvodov zmenil názor.

Dokonca, už mu nevadí ani Smer, SNS, KDH, či Sme Rodina – všetko strany s ľuďmi, na ktorých sudca ešte v nedávnych prezidentských voľbách nemal pekného slova. Dnes má ambíciu sa s nimi spájať!

Spojenectvo Kotlebu s Harabinom sa nekoná: Kotleba je po dnešku nepísaným lídrom „národných“ síl!

Štefana Harabina, totižto na spomínanej tlačovke oznámil svoj zámer vytvoriť „široký blok“ (nie však koalíciu) , ako tvrdí, „národných, vlasteneckých, kresťanských – a hlavne normálnych strán,“ medzi ktoré paradoxne zaraďuje aj Smer, SNS, KDH ako aj hnutie Sme rodina.

„A čerešničkou na torte je považovať Sme rodinu za stranu s kresťanskými hodnotami! To už teda hej!“ Ironicky pokračuje Belousovová. „Zvlášť jej predseda je vzorom kresťanskej morálky.“  napísala Anna Belousovová na sociálnej sieti, v súvislosti s aktuálnym vyjadreniami sudcu.

Belousovová však svoj status onedlho zmazala. Hlavný denník sa preto známej národniarky spýtal, či si za svojimi slovami stojí. Anna Belousovová nám ich potvrdila, s tým, že status zmazala z čisto praktických dôvodov.

Marček si v otvorenom liste podal Harabina: Poslanec odhaľuje zákulisie prezidentskej kampane!

Vraj chystá podrobnejšie vyjadrenie k spomínanej situácii, vzhľadom k tomu, že v prezidentskej kampani  Harabinovi nezištne obetovala svoju povesť aj dobré meno;

„Harabina som podporovala v prezidentskej kampani preto , lebo som bola presvedčená , že vráti národnej politike dôstojnosť, ktorá jej chýba. Po včerajšku, po tlačovej besede po rokovaní s Kotlebom si to nemyslím.

Ako môže človek pri zmysloch, ktorý chcel robiť politiku s novými ľuďmi, bez tých, čo už v politike boli, zrazu otočiť o 180 stupňov a tvrdiť, že ide v „najbližších dňoch osloviť napríklad Smer, SNS či Sme rodina, rovnako aj KDH, avšak bez Alojza Hlinu.“

Anna Belousovová: 30 rokov po „Nežnej“ sme sa stali planétou opíc.

„…Vyzveme všetky strany, u ktorých predpokladáme, že nás môžu spájať národné a kresťanské hodnoty,“ Belousová Harabina priamo cituje. „To už je čo ?! Schizofrénia v priamom prenose?! V SNS a Smere sú noví politici bez káuz ?! Kollár je reprezentant kresťanských hodnôt?!“ Pýta sa rozhorčene.

„Veď to čo v ostatnom čase predvadza Harabin vo mne vzbudzuje dojem, že robí všetko preto, aby voľby vyhral Kotleba! Svojim politickým diletantstvom a egocentrizmom nie že nevracia dôstojnosť národnej politike, ale práve naopak! Tlačí moc do rúk tých, čo pre mňa vždy budú neprijateľní pre svoj obdiv k nacizmu a šírenie nenávisti.“ Dodáva.

„Ti voliči ktorí sa k Harabinovi upínali sa musia za jeho vyjadrenia a správanie hanbiť a byť sklamaní.“ Uzatvára Anna Belousovová pre Hlavný denník.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info