Čaputová: Dezinformačné weby povzbudzujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom
14 | 11 | 2019 I SITA

Bojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný boj. Povedala to dnes prezidentka Zuzana Čaputová na otvorení konferencie Pravda, lož, a sloboda slova: 30 rokov po páde totality. Kritizovala tiež dezinformačné weby. Podľa prezidentky by mali niesť zodpovednosť za obsah, ktorý šíria.


„Bojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný boj. Lebo pri snahe o pravdu sa držíme limitovaného priestoru faktov, a ten je vždy užší ako nekonečný priestor klamstva, ktorý nie je viazaný na nič, na žiadne zábrany. Pravda nám dáva slobodu. Zároveň nás ale neuchráni stretnutiu s krutou nepravdou a klamstvom. S vedomým a účelovým klamstvom, ktoré nevieme ovplyvniť,“ poznamenala.

Bihariová neuniesla Blahovu kritiku: Blaha vraj laškuje s fašistami a za konšpiráciou stojí časopis Zem a Vek!
Ocenenie, ktoré získala podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko, Irena Bihariová za zásluhy o vznik protiextrémistickej jednotky NAKA ešte pred troma týždňami, sú ešte stále horúcou témou. Bihariovej čestné uznanie bolo predvčerom tŕňom v oku... Čítať ďalej
02 | 11 | 2019 | René Skalný


„Pre demokraciu je životne nevyhnutné, aby sa v nej mohli slobodne šíriť informácie, myšlienky a názory. Sloboda slova, sloboda prejavu zabezpečuje, že verejnosť dostane k dispozícii všetky nevyhnutné informácie, aby mohla vzniknúť široká diskusia o veciach verejného záujmu,“ povedala prezidentka na začiatku svojho prejavu.

Poďakovala sa novinárom za to, čo robili „v záujme toho, aby verejnosť bola informovaná. A to aj o veciach, o ktorých mnohí nechceli a nechcú nič vedieť“. Dezinformačné weby, naopak, ostro odsúdila. „Informácie a slová, ktoré šíria, sú namierené na veľmi nízke pudy a iniciujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom,“ povedala.

Soros v rozhovore priznal, že financoval Čaputovú!
11 | 11 | 2019 | ČTK


Na konferencii Pravda, lož, a sloboda slova: 30 rokov po páde totality, ktorú otvorila prezidentka, sa dnes zúčastnia aj bývalá premiérka Iveta Radičová, predseda ústavného súdu Ivan Fiačan alebo šéfredaktori médií Peter Bárdy (Aktuality), Beata Balogová (Sme) či Matúš Kostolný (Denník N).