Smrť muža pri priecestí v Bratislave mohlo spôsobiť aj počúvanie hudby
14 | 11 | 2019 I TASR

Pod smrť 17-ročného muža, ktorého v stredu (13. 11.) zrazil osobný vlak pri železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave, sa zrejme podpísalo aj počúvanie hudby. Mladík totiž pri prechádzaní cez trať mimo železničného priecestia mal v ušiach slúchadlá. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.


Polícia v tejto súvislosti opätovne vyzýva chodcov, aby pri prechádzaní cez koľajisko dbali na svoju bezpečnosť. "Je nebezpečné rozptyľovať sa mobilom, prípadne počúvaním hudby," poznamenala Slamková. Zdôraznila, že pri prechádzaní cez železničnú trať musia chodci použiť len vyznačené a na to určené priechody. Na priecestiach bez závor je zároveň pred vstupom na koľajisko nevyhnutné skontrolovať situáciu, či je bezpečné prejsť.

V tragickej udalosti došlo v stredu popoludní medzi železničnou stanicou Bratislava Nové Mesto a železničnou stanicou Bratislava Podunajské Biskupice. Pre nehodu zároveň nejazdili vlaky smerom do Komárna, zastavená bola linka S70 spoločnosti RegioJet. Nehoda ovplyvnila aj bratislavskú MHD, pre uzavreté železničné priecestie boli niektoré autobusy odklonené na náhradné trasy.