fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

KOČNEROV SVET SA ROZPADÁ? Novinárov chytil do emotívnej pasce, ktorá môže byť súčasťou jeho plánu

tasr

Podľa niektorých ohlasov padli novinári zverejnením Kočnerovej komunikácie na jeho úroveň, keďže on im urobil ešte v roku 2016 to isté. Je to ale naozaj tak?

Keď v roku 2016 na tlačovej konferencii odhaľoval úryvky komunikácie novinárov s Gáborom Grendelom a Danielom Lipšicom približne z obdobia 2011-2012, označil túto komunikáciu Kočner za správy „Lipšicovho stáda“, ktoré verejnosť neinformuje objektívne kvôli ich kontaktom na politikov.

Tento argument má ale jednu chybu – vtedajšia komunikácia novinárov s politikmi v sebe nezahŕňala žiadne trestné činy, čo sa dalo z vtedy uverejnených informácii ľahko vyčítať. V Kočnerovom prípade nejde o jeden, ale hneď o viacero možných dôkazov a indícii, ktoré poukazujú na trestnú činnosť, ktorú mal vykonávať či plánovať.

KOČNER: „Dám reklamu na Hlavné správy aj na budovu Technopolu. Slniečkárov dzigne.“ Tie to označili za „podlosť“

Je dôležité podotknúť, že to mohol mať celé „vymyslené“ dopredu – je tu stále možnosť, že vo svojich komunikáciach úmyselne používal polopravdy a nepravdy na pravidelnej báze. Ak by sme sa nebáli trochu zakonšpirovať, Kočner mohol rátať s tým, že sa polícia eventuálne dostane k tejto šifrovanej komunikácii, a pomaly vytváral tzv. „honeypot“ – teda nádobu s medom, ktorú pozná zhora-dole a teda rôznymi škandalóznymi správami, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť bombastické, sa časom ukážu za nepravdy, ovláda celú situáciu. Jedným z cieľov môže byť otupenie verejnosti a naštrbenie dôvery k novinárom. Nie je to práve to, o čo mu celý čas išlo?

Ďalšou vecou je objektívnosť a pravdivostná hodnota správ Kočnera a Zsuzsovej, ktorá je viac než spochybniteľná. Keď sa pred ňou naparoval, ako to s Bélom vybavil na Maledivách, sa čoraz viac ukazuje triezvejší pohľad na celú vec – Kočner vtedy len využil náhody, aby sa opäť cítil a mohol prezentovať vo svojom, Kočnerovom svete, ktorý sa mu už vtedy očividne rúcal priamo pred očami.

Podobné správanie sme mohli pozorovať aj u expremiéra Roberta Fica, ktorý sa v marci zubami-nechtami držal svojej pozície, len nech si udrží aj on ten svoj svet.

„Všetci skončíme v base,“ napísal Kočner Bödörovi po vražde. Komunikácia odhaľuje „Kočnerov svet“

Čo sa dialo potom, všetci vieme – radikálna zmena jeho rétoriky k tvrdšiemu, Soros, Kiska, revolúcia – ani jeden z týchto výpadov mu však nepomohol. Skončil ako premiér a myslel si, že to nejak utiahne len z pozície predsedu najsilnejšej koaličnej strany.

S touto pozíciou nemal nejaký väčší mocenský problém, aspoň sa to dalo tak vyčítať z jeho správania a ťahov. Minulý týždeň po škandalóznej výzve, ktorú Fico adresoval viacerým funkcionárom ohľadom únikov zo spisu, sa mu otvorene postavila ministerka Saková, policajný prezident Lučanský a taktiež generálny prokurátor Čižnár.

V minulosti by už padali hlavy, diali by sa tlačovky na dennej báze, jednoducho by to bol riadny cirkus. Teraz sa Smer zmôže len na tlačovú správu a samotný predseda na svojich čoraz zriedkavejších tlačovkách vyzerá stále horšie a horšie, pri poslednej sa mu dokonca triasol hlas. Všetko to smeruje k jednému koncu – spolu s Kočnerom sa éra Fica a Smeru sa pomaly, ale isto blíži ku koncu.

Je však nutné zistiť v časnom predstihu, komu sa predá pomyselné žezlo oligarchov, ktorí sú napojení na štát, a neplánujú sa tak skoro odtrhnúť od istého zdroju príjmov. Karty sú už rozdané, ostáva vyčkať, kým nebudeme bližšie k voľbám.

Ficov „Parný valec z Malej Id(k)y“ prevalcoval vzburu, upokojil oligarchov a napravil Pellegriniho

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info