fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AROGANCIA MOCI? Kaliňák nemal čas na vyšetrovateľku, tak volal jej šéfovi, nech to vybaví

zdroj: Imgur

Týždenník Plus 7 Dní informuje o tom, ako bývalý minister vnútra Robert Kaliňák ešte v kauze Rybanič ukázal, čo je to arogancia moci v podaní Smeru.

Keď v prípade Filipa Rybaniča, ktorý bol vtedy asistentom poslanca za SaS Jozefa Rajtára, začala po jeho nazretí na účty viacerých kontroverzných „podnikateľov“ konať polícia, zavolala si vyšetrovateľka vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aby si mohol naštudovať spis, keďže v tejto veci vystupoval ako poškodený.

O Kaliňákovi čítajte viac:

KALIŇÁKOV COMEBACK: Popri „poľovačke“ na novinárov založil dve nové firmy. To ale nie je všetko!

Ako sa dalo čakať, minister vnútra je pomerne časovo náročná funkcia, vďaka čomu v určený dátum, 31. marca 2017, Kaliňák jednoducho nemal na to čas. To by sa dalo pochopiť, čo však nasledovalo je presným príkladom arogancie moci a štýl, ktorým vládne a funguje strana Smer.

Kaliňák mal pre nedostatok času telefonovať priamo jej nadriadenému, teda riaditeľovi Národnej jednotky finančnej polície Bernardovi Slobodníkovi, nech to za neho zariadi. V dnešných dňoch je Slobodník jednou z hlavných mediálnych tém.

Čítajte viac:

KAUZA KOČNER: Slobodník ešte oficiálnu žiadosť o uvoľnenie z funkcie nepodal

Kaliňák mal dokonca vyšetrovateľke cez Slobodníka odkázať, že ju cez neho bude informovať, kedy si na ňu nájde čas.

Informácie o tomto prejave arogancie moci, kedy si minister jednoducho zavolá nadriadenému a povie mu „vybav to“ namiesto toho, aby sa správal slušne, existujú len vďaka spomínanej vyšetrovateľke, ktorá to celé napísala do úradného záznamu.

Týždenník Plus 7 Dní má k dispozícii spomínaný dokument, jeho znenie je uvedené nižšie.

EXTRÉMNE RÝCHLY KALIŇÁK: Policajti mu naparili pokutu, v Bratislave prekročil rýchlosť cez 40 km/h!

„Dnešného dňa 29.3.2017 mi bolo pánom riaditeľom NJFP plk. Ing. Bernardom Slobodníkom oznámené, že poškodený JUDr. Róbert Kaliňák sa nemôže zúčastniť naplánovaného preštudovania vyšetrovacieho spisu po skončení vyšetrovania, ktoré je naplánované na 31.2.2017 v čase o 9.00 hod., nakoľko je pracovne vyťažený a odcestovaný mimo územia SR, avšak svoje právo preštudovať spis si chce uplatniť a preto požiadal o určenie nového termínu preštudovania. Za účelom dohodnutia termínu preštudovania spisu bude poškodený JUDr. Kaliňák kontaktovať pána riaditeľa NJFP plk. Slobodníka a ten následne vyšetrovateľku, po jeho návrate, čo bude po 17.4. 2017,“ cituje Plus 7 Dní z úradného záznamu.

VZBURA V SMERE POKRAČUJE: Východ neutíchol, straníci stále žiadajú odchod Fica a Kaliňáka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info