HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovensko chce viac obchodu s Čínou, vyhlásil Lajčák. Ten by najradšej vyvážal potraviny

tasr

Slovensko má podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka záujem posilniť obchodno-ekonomickú spoluprácu s Čínou a zvýšiť slovenský export do tejto krajiny. Uviedol to na rokovaní s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Im, ktorý je na pracovnej návšteve Slovenska. Informoval o tom tlačový odbor rezortu diplomacie.

Lajčák v tejto súvislosti vyzdvihol nedávne podpísanie protokolu o vývoze slovenského mlieka a mliečnych výrobkov do Číny. Dodal, že Slovensko má záujem rokovať aj o vývoze ďalších potravinárskych výrobkov.

Partneri tiež potvrdili záujem o posilňovanie vzťahov v oblasti školstva a kultúry. „Verím, že v blízkej budúcnosti podpíšeme medzivládnu dohodu o vzájomnom uznávaní vysokoškolských diplomov, vysvedčení a akademických titulov, ako aj nový program kultúrnej spolupráce na roky 2020 – 2024,“ vyhlásil Lajčák.

Slovenský minister s čínskym kolegom hovoril aj o výzvach slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a ďalších globálnych otázkach. Diskutovali tiež o možnostiach vzájomnej podpory kandidatúr do medzinárodných organizácií.

Kiska si kopol do Hlinu a Beblavého s Trubanom. Prekvapilo ho, že neodmietli Smer, SNS a extrémistov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info