HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

OĽaNO víta dohodu PS, Spolu a KDH. Sulík zas vyhlásil, že koalície sú až po voľbách

tasr

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti víta všetky aktivity, ktoré prispejú k tomu, aby po parlamentných voľbách neboli vo vláde strana Smer-SD, SNS a ĽSNS.

Líder SaS Richard Sulík zas hovorí o tom, že koalície vznikajú po voľbách. Reagovali tak na dohodu o predvolebnej spolupráci mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko, Spolu-OD a KDH.

AKTUALIZOVANÉ: PS a Spolu uzatvorili dohodu o spolupráci s KDH

„Všetko čo prispeje k tomu, aby po parlamentných voľbách nevládla ani jedna z týchto strán, je pre Slovensko prínosom,“ uviedol hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Podľa Sulíka sa koalície tvoria až po voľbách. „Ľudia rozhodnú, kto bude vo vláde a nie politici. SaS je poctivá a pripravená strana, jasne sme definovali, aké máme riešenia a vieme, s kým je možné ich presadiť. Netreba na to podpisovať dohody, treba mať dostatočnú podporu voličov,“ skonštatoval.

Dohoda o predvolebnej spolupráci mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko, Spolu-OD a KDH obsahuje dva konkrétne záväzky. Strany sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

Jana TELEKI: Krátke dejiny justičnej a konkurznej mafie na Slovensku – I.časť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info