HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO

RADÍME: Muži, dávajte si pozor na zariadenia s WiFi signálom! Môžete ostať neplodní

Ilustračný obrázok

Svetová zdravotnícka organizácia uverejnila štatistiku, ktorá ukazuje, že približne 15% párov na svete má problémy s počatím, z toho minimálne môžu za jednu tretinu problémov práve muži.

Existuje viac faktorov, ktoré ovplyvňujú neplodnosť – stres, zlá strava, genetika a podobne. Najnovšie štúdie ale zistili, že aj taká maličkosť, ako napríklad telefón vo vrecku, môže byť jedným z dôležitých faktorov.

Tím výskumníkov z Japonska pod vedením ich šéfky Kumiko Nakata prišiel s objavom, že elektromagnetické vlny z WiFi zariadení majú za priamy následok poškodenie spermií.

ŠOK: Známa hviezda z legendárneho seriálu Priatelia údajne zomiera. Naozaj zostáva Chandlerovi len 6 mesiacov života?

Pri pokuse používali japonskí vedci WiFi zariadenie, ktoré nahradzovalo mobilný telefón. Jedna skupina vzoriek nebola vystavená elektromagnetickým vlnám z WiFi zariadení. Druhá skupina bola vystavená žiareniu, ale mala ochranný štít, ktorý rušil elektromagnetické vlny. Tretia skupina bola vystavená priamym elektromagnetickým vlnám z WiFi zariadenia.

Vedci umiestnili vzorky vcelku blízko WiFi zariadenia, pričom účinok bol podobný mobilnému telefónu vo vrecku nohavíc. Výsledky odoberali po rôznych časových obdobiach. Výsledok bol šokujúci – spermie sa poškodili už po dvoch hodinách!

Nakata potvrdila, že elektromagnetické vlny z WiFi zariadení nie sú pre ľudí nebezpečné, ak sa budeme jednoducho chrániť, napríklad umiestnením mobilného telefónu na stôl namiesto odloženia do vrecka.

ZDRAVIE: V lete sa treba chrániť pred UV žiarením, pripomína lekárka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info