Vo Frankfurte evakuovali pre nález bomby z vojny asi 16.500 ľudí
07 | 07 | 2019 I TASR

Evakuáciu približne 16.500 ľudí z centra nemeckej finančnej metropoly Frankfurt nad Mohanom si v nedeľu vynútilo plánované zneškodnenie 500-kilogramovej leteckej bomby z druhej svetovej vojny. Informovala o tom agentúra DPA.


Výbušninu amerického pôvodu z druhej svetovej vojny objavili počas stavebných prác v blízkosti sídla Európskej centrálnej banky. Operácia s cieľom zneškodniť bombu sa po niekoľkých dňoch plánovania začala s istým omeškaním.

Polícia oblasť, kde sa bomba našla, uzavrela a evakuovala budovy vrátane ECB, niekoľkých nemocníc a zariadení zdravotnej starostlivosti. Zatvorili aj miestnu zoo. Z bezpečnostných dôvodov museli skoro ráno svoje domovy opustiť tisíce ľudí.

Pred začiatkom operácie jeden z odborníkov uviedol, že bombu by mali pyrotechnici zneškodniť v priebehu štyroch hodín.

Počas akcie budú uzatvorené cesty a dôjde i k prerušeniu či presmerovaniu premávky vlakov a autobusov.

V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.

Fotografie z ktorých behá mráz po chrbte. Idylická scéna sa v momente zmenila na thriller (FOTO)
Po celodennej zábave na pláži v New Smyrna Beach (Florida) sa už profesionálny fotograf Dan Watson chystal zbaliť všetky veci a naložiť svoje deti do auta. Už oblečené deti však chcel ešte v závere dňa nafotiť na Instagram, keďže sa mu zdalo byť... Čítať ďalej
07 | 07 | 2019 | Imrich Kovačič