HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Nicholsonová mala požiadať o prerušenie členstva v SaS (AKTUALIZOVANÉ)

Lucia Ďuriš Nicholsonová je podľa Juraja Draxlera ľudsky odporná bytosť. Zdroj: TASR

Bývalá podpredsedníčka Národnej rady a terajšia europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová mala požiadať o prerušenie jej členstva v strane Sloboda a Solidarita, informuje Plus 7 dní.

Stalo sa tak len pár týždňov po voľbách do Európskeho parlamentu. Na sobotnom kongrese strany ju jej kolegovia nezvolili za členku republikovej rady, ktoré je vo svojom zmysle užším vedením strany. Voliť ju mala menej než tretina hlasujúcich členov.

ODSTAVIA TÝM HARABINA? Parlament schválil návrh, ktorý ho vyzlečie z talára v prípade jeho kandidatúry do parlamentu

Plus 7 dní píše, že členovia mali predtým dostať mail od Richarda Sulíka, kde im mal odporúčať pár mien, medzi nimi sa mala nachádzať aj Nicholsonová. Ako sa uvádza v článku, zvyšní odporúčaní boli zvolení.

Podľa uvedených informácii požiadala Nicholsonová republikovú radu o prerušenie členstva v strane. Dôvodom malo byť neobhájenie jej členstva, čo „považuje za vyslovenie nedôvery“, píše týždenník.

Počas doby, kedy bude mať prerušené členstvo, má podľa uverejnených informácii zvažovať svoje pôsobenie v strane SaS. V jej prípade sa nedá vylúčiť prestúpenie k inej, hodnotovo podobnej strane.

Rozhodol sa Hattas zničiť mestskú tržnicu?

Týždenník tiež vo svojom článku uviedol, že majú informácie o tom, ako Nicholsonová „hovorila aj o antikampani, ktorá sa voči nej vnútri strany vraj spustila.“ Tá má mať korene u jedného z členov predsedníctva strany. Ten mal údajne „členom tvrdiť, že nebude vedieť zladiť prácu v Európskom parlamente s prácou v republikovej rade SaS.“

Europoslankyňa zareagovala podvečer na svojej facebookovej stránke.

Horná komora ruského parlamentu schválila Putinov zákon o odstúpení Ruska od zmluvy INF

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info