HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

VIDEO: Pod turistkou praskla sklenená vyhliadka chicagského mrakodrapu

USA Today

Mrakodrap, ktorý má 442 metrov a nachádza sa v meste Chicago v Illinois, pripravil pre jednu z návštevníčok desivý zážitok. Presklenná vyhliadka, ktorá je umiestnená na 103. poschodí budovy, praskla priamo pod nohami jednej z návštevníčok. Stalo sa tak už druhýkrát v priebehu posledných piatich rokov. Počas nehody sa našťastie nikomu nič nestalo.

Turisti, ktorí si boli pozrieť Illinoiskú metropolu z výšky, sa minulý pondelok stali svedkami hrozivo vyzerajúcej udalosti. V mrakodrape Willis Tower náhodne popraskalo sklo, po ktorom išla jedna z návštevníčok.

Budova je najvyšším mrakodrapom Chicaga a je druhá najvyššia v Spojených štátoch. Na mieste stojí od roku 1973. Keď pred piatimi rokmi došlo k podobnej udalosti, statik následne konštatoval, že sklenené vyhliadky pozdĺž budovy sú bezpečné. Teraz zrejme dôjde k novému preskúmaniu týchto atrakcií.

Bývalý poslanec za KDH skončil na polícii. Pristihli ho, ako šoféroval opitý

Jedna z turistiek zrovna stála na sklenenej vyhliadke, keď sklo pod ňou začalo praskať. Desivá udalosť je zachytená na videu, ktoré odvysielali spravodajské relácie niekoľkých amerických televízií.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info