HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

PRÁVE TERAZ: Macháčková za svoju pozemkovú kauzu pokutu platiť nebude

tasr

Primátorka Prievidze Katarína Macháčková (Spolu) nebude musieť zaplatiť pokutu za údajne sporné nadobudnutie pozemku pod jej rodinným domom. Prievidzskí mestskí poslanci totiž svojím hlasovaním na rokovaní v pondelok rozhodli, že neporušila ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.

Za uznesenie hlasovalo šesť z 24 prítomných mestských poslancov, 17 bolo proti a zdržal sa jeden.

Strana Spolu má ďalší problém: Nové informácie k pozemkovej kauze primátorky Prievidze Macháčkovej!

Komisia pre uplatňovanie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov pri mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Prievidzi na svojom júnovom rokovaní pôvodne prijala uznesenie, že primátorka zneužila v prípade údajne sporného nadobudnutia niekdajšieho mestského pozemku svoje postavenie verejného funkcionára, čo bolo nezlučiteľné s výkonom jej vtedajšej funkcie poslankyne MsZ a má zaplatiť pokutu vo výške 12-násobku mesačného platu, čo predstavuje 1255 eur.

Za uznesenie vtedy hlasovalo päť členov komisie, proti bol jeden a zdržal sa jeden.

ŠKANDÁL: Kampaň PS-Spolu v eurovoľbách bola financovaná aj firmou s daňovými nedoplatkami

V súčasnosti nezaradená poslankyňa Národnej rady SR mala ešte v roku 2006 ako poslankyňa MsZ prejaviť záujem o parcelu mestských pozemkov na sídlisku Kopanice. Dokazovať to má i vtedajšie uznesenie z mestskej rady. Neskôr hlasovala o jeho odpredaji. Vybraní majitelia sa ich o niekoľko týždňov neskôr rozhodli predať, lebo si nemali vybaviť hypotéku.

Z pozemkov sa stali neskôr stavebné a postavili na nich dva rodinné domy. Jeden z rozostavaných rodinných domov kúpila za cenu určenú znaleckým posudkom Macháčkovej dcéra, tá ho neskôr so svojimi rodičmi vymenila za byt a finančnú náhradu.

ŠKANDÁL: Stranu Spolu do eurovolieb financoval vydavateľ denníka SME

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info