HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Irán má nesporné dôkazy, že americký dron porušil iránsky vzdušný priestor

Ajatolláh Chameneí kontroluje systém Khordad 3, ktorým bol zostrelený americký vojenský dron © Reuters

Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí vyhlásil, že jeho krajina má nesporný dôkaz, že zostrelený americký dron porušil iránsky vzdušný priestor a dodal, že Teherán nebude váhať ani na „okamih“ pri riešení akejkoľvek agresie.

„Je tu nesporný dôkaz o prítomnosti tohto dronu v iránskom vzdušnom priestore,“ povedal Seyyed Abbas Araqchi v telefonickom rozhovore so švajčiarskym veľvyslancom Markusom Leitnerom a dodal, že „niektoré časti trosiek lietadla boli vylovené z iránskych teritoriálnych vôd.“ 

Vo štvrtok Iránska armáda vydala video, ktoré ukazuje, že národná vzdušná obrana vystrelila raketu na zničenie amerického dronu z pevniny.

Hlavný denník vydal túto správu dňa 21. júna 2019

Irán zverejnil zábery zostrelenia dronu. Pentagon oponuje svojimi zábermi (VIDEO)

V telefonickom rozhovore Araqchi tiež vyzval Washington, aby rešpektoval všetky iránske hranice, tak vzdušné ako aj námorné, a povedal Leitnerovi, že „Iránska islamská republika nebude váhať ani chvíľu, aby bránila svoje územie pred akoukoľvek agresiou“.

Podobnú výzvu vydal aj Majid Takht-e Ravanchi, iránsky veľvyslanec pri OSN a povedal, že je najvyšší čas, aby medzinárodné spoločenstvo vyvinulo tlak na USA, aby ukončili svoje „nezákonné a destabilizujúce“ akcie v Perzskom zálive.

Hlavný denník priniesol túto správu dňa 21. júna 2019

Iránsky veľvyslanec pri OSN odsúdil „nezákonné destabilizačné opatrenia“ zo strany USA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info