HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

OPOZÍCIA REAGUJE: koho Kiska naštval najviac? Spoluprácu však nevylučujú

tasr

Parlamentná aj neparlamentná opozícia si vie predstaviť spoluprácu so vznikajúcou stranou exprezidenta Andreja Kisku, ktorá sa bude volať Za ľudí.

Líder parlamentného OĽaNO Igor Matovič však upozorňuje, že podrazom sa dobrá spolupráca nezačína. Hovoril o tom v súvislosti s informáciami o možnom odchode Veroniky Remišovej, predsedníčku klubu OĽaNO, ku Kiskovi.

„Ponuku na spoluprácu vítame, ale na druhej strane sme si vypočuli rozporuplné vyjadrenia. Na jednej strane hovoril o spolupráci a na druhej, že chce rozbiť naše hnutie a potiahnuť Veroniku Remišovú k sebe. Takto sa nezačína úprimná spolupráca,“ povedal Matovič s tým, že Kiska robí všetko preto, aby Remišovú získal do strany.

Kiska predstavil stranu Za ľudí, varoval, že Smer chce vládnuť s Kotlebom a Harabinom

Matovič zdôrazňuje spoluprácu preto, že podľa neho nemožno dovoliť prepad demokratických hlasov. „Vieme si predstaviť spoluprácu so všetkými, ktorí to myslia so Slovenskom úprimne,“ podotkol.

Šéf parlamentného hnutia Sme rodina Boris Kollár hovorí v súvislosti s predstavením Kiskovej strany o bombastických slovách, chce si počkať na konkrétny program. Spoluprácu napriek rozdielnej agende a ideovému nastaveniu nevylučuje.

Rakúsky škandál sa zamotáva. Kurz odmieta spájanie s kauzou Ibiza

„Viem si predstaviť spoluprácu s každou normálnou stranou, ktorá si aspoň trochu ctí zákony a ľudí krajiny,“ vyhlásil. S Kiskovou stranou sa programovo líšia, čo je ale podľa Kollára dobré. „Aj Slovensko je rôznorodé,“ podotkol. Kollár sa nebojí odchodu jeho ľudí ku Kiskovi.

Mimoparlamentná koalícia Progresívne Slovensko a Spolu gratulujú ku vzniku strany Za ľudí. Hovoria o spoločných cieľoch a názoroch s Kiskovou stranou a chcú rokovať o spolupráci. „Veríme, že sa nové hnutie nerozhodne ísť cestou starej generácie politikov, hádkami so Smerom, ale aj medzi sebou, a čoskoro si sadneme za rokovací stôl o našej spolupráci, posielame Andrejovi Kiskovi návrhy najskorších termínov,“ uvádzajú PS a Spolu v stanovisku.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info