HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA zverejnili dôkaz, ktorý má usvedčovať Irán z odstraňovania míny na jednom z poškodených tankerov (VIDEO)

tasr

Centrálne velenie armády Spojených štátov (CENTCOM) zverejnilo v piatok čiernobiely videozáznam, ktorý podľa jeho vyjadrenia zachytáva príslušníkov iránskych Revolučných gárd pri odstraňovaní nevybuchnutej námornej míny z jedného z dvoch ropných tankerov, ktoré sa neďaleko Hormuzského prielivu stali vo štvrtok terčom útoku. Informovala o tom agentúra AP.

Kapitán Bill Urban, hovorca CENTCOM-u, uviedol, že hliadkovacia loď iránskych Revolučných gárd odstránila mínu z tankeru Kokuka Courageous okolo 16.10 h miestneho času.

Urban označil útoky za „jasnú hrozbu pre medzinárodnú slobodu plavby a obchodu“. Dodal, že „USA nemajú nijaký záujem na tom, aby sa zapojili do nového konfliktu na Blízkom východe. Budeme však hájiť naše záujmy“. Teherán obvinenia USA zo spáchania štvrtkových útokov na dva tankery kategoricky poprel.

Korán v záchode je podľa Nemcov odporný zločin. Útoky na kresťanov sú pritom ignorované

K útoku na tankery v Ománskom zálive došlo vo štvrtok, a síce mesiac po tom, ako boli terčmi útokov pri brehoch Spojených arabských emirátov iné štyri tankery. Spojené štáty obvinili Irán, že stojí za týmito novými napadnutiami, pri ktorých boli použité námorné míny. Útoky len vystupňovali dlhotrvajúce napätie medzi Iránom a Spojenými štátmi a ich spojencami v Perzskom zálive.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info